Директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку України Олена Мініч під час круглого столу в УНІАН сказала, що до кінця лютого 2017р. Україна передасть доповідь про результати роботи у сфері захисту інтелектуальної власності в Офіс торгового представника США. Вона уточнила, що дані будуть стосуватися боротьби з піратством, використання легального програмного забезпечення в органах влади, а також здійснення виплат правовласникам.
«Якщо говорити про легалізацію комп’ютерних програм, то згідно інвентаризації 2014 року у нас було 38,9% нелегальних програм. У 2015 році – 33,9% (відсоток зменшився на 5%). А інвентаризація, проведена в травні 2016 року, показала, що нелегальних програм вже 33,7%. Розраховуємо, що за підсумками 2016 року, цифра зменшитися до 30%», – сказала О. Мініч.
Що стосується виплат правовласникам, то, за словами О. Мініч, необхідний законопроект уже підготовлений і зараз знаходиться на узгодженні в Адміністрації Президента України. Узгодження імовірно відбудеться через два тижні. Також, директор департаменту зазначила, що виплати правовласникам вже ведуться. За її інформацією, якщо в 2014 році правовласникам не виплачували нічого, то за підсумками 2016 року ця сума становила 12,2 млн. грн.
Посилання: 
https://journalist.today/ukraina-gotova-otchitatsya-kak-zashhishhayut-v-strane-intellektualnuyu-sobstvennost/