Українські поліцейські допомогли Європолу провести саму масштабну в 2016 році операцію по знешкодженню найбільшої мережі кіберзлочинців, яка працювала протягом 7 років.
Операція була пов’язана з діяльністю мережі Avalanche (“Лавина”). Її активно використовували для фішингу, спаму, розсилок шкідливого програмного забезпечення і формування системи відмивання грошей. Щодня ця мережа інфіковувала близько півмільйона комп’ютерів, жертвами злочинців стали жителі 180 країн світу. Фінансові збитки від цієї мережі перевищують 100 мільйонів євро.
Спроби знайти творців Avalanche робилися з 2012 року, але були безуспішні. За цією мережою стояла група з п’яти осіб, троє – українці, один з яких проживав в Україні, інші двоє “працювали” в Німеччині.
Для розслідування діяльності Avalanche довелося задіяти сили правоохоронців 30 держав, в тому числі з України. Операція захоплення, яка відбулася 30 листопада 2016 року, проводилася одночасно в 30 країнах. Українські поліцейські виявили 220 серверів зі шкідливим ПЗ і заблокували 800 доменів.
Як зазначив директор Європолу Роб Уейнрайт, комплекс транснаціональних кібернетичних досліджень вимагає міжнародного співробітництва між державними і приватними організаціями на безпрецедентному рівні, щоб успішно впливати на кіберзлочинців верхнього рівня, а завдяки такій співпраці можна колективно зробити інтернет безпечнішим місцем для підприємств і громадян.

Посилання: http://ubr.ua/ukraine-and-world/society/ukraina-priniala-uchastie-v-krupneishei-operacii-protiv-kiberprestupnikov-461656