Наприкінці 2016 року про своє закриття оголосили інтернет ресурси Ex.ua та Torrents.Net.Ua. Ресурс FS.to був закритий правоохоронними органами.
Проте, учасники ринку легального контенту не вважають, що рівень піратства в Україні зразу зменшиться. “Навпаки, будуть спроби зайняти місце закритих ресурсів”, – переконаний один із директор Медіа Група Україна. Кардинально ситуація може змінилися лише у випадку, коли кіберполіція буде системно працювати впродовж щонайменше одного-двох років, закриваючи інших піратів і створюючи перепони для всіх інших, хто захоче заробити на піратському контенті.
Піратство повністю не зникне, але може зменшитися на порядок, якщо уряд буде послідовним у боротьбі з ним, переконаний один із керівників іншого ресурсу легального контенту. Зміни відбуватимуться поступово, на перших порах глядачі шукатимуть інші піратські сайти, налаштовуватимуть торренти. Але поступово стан справ зміниться.
Представник Megogo вважає, що для України відкрився шанс, щоби домовитися з правовласниками, зменшити ціни та закупити побільше контенту. На його думку, в Україні передовсім існує потреба в західних серіалах. Є позиції, які не закрив жоден легальний гравець ринку через високу вартість і доступність у піратів.

Директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економрозвитку і торгівлі сподівається, що українці поступово перейдуть на легальний контент. “Хоча тут революцію в головах треба робити, щоби відучити красти”, – підкреслила вона. В Європі подібні дії інтернет-користувача, як скачування чи перегляд піратських фільмів, переслідується законом та карається.
Посилання: http://biz.nv.ua/ukr/publications/borotba-z-piratami-v-ukrajini-zakrijut-use-278475.html