Торговельна палата США презентувала п’ятий випуск видання міжнародного Індексу рівня захисту інтелектуальної власності, згідно з яким Україна трохи покращила свій міжнародний індекс рівня захисту інтелектуальної власності, проте залишається серед країн з найвищим рівнем контрафакту та піратства.
Проте, загальна оцінка України дещо збільшилася з 39% від загального можливого балу в четвертому виданні (з рахунком 11.55 з 30) до 40% (14,06 з 35) у п’ятому виданні. Згідно з даними дослідження Торговельної палати США, це відображає невеликі, але все ж позитивні зрушення у таких сферах, як захист патентів, боротьба з онлайн-піратством, правильний та збалансований підхід щодо застосування виключень до об’єктів авторського права, захист торгових марок.

Серед сильних сторін було відзначено роботу над приведенням законодавства у сфері ІВ у відповідність до стандартів ЄС та кроки на шляху до виконання Поглибленої та всебічної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС; удосконалення захисту патентів у судовому порядку. Однак ключовим наразі є подальша робота над посиленням захисту авторського права в контексті покращення взаємодії відповідальних осіб у сфері протидії онлайн-піратству та збалансованого підходу до застосування виключень до об’єктів авторського права, а також виконання Україною зобов’язань у рамках міжнародних угод, що стосуються інтелектуальної власності.
Посилання: 
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2173249-ssa-ukraina-prodovzue-mati-visoki-pokazniki-za-rivnem-kontrafaktu-ta-piratstva.html