Міжнародний Альянс Інтелектуальної Власності (IIPA) передав Торговому представнику США щорічний звіт про охорону і захист авторського права. В документі неупереджено наданий стан справ, а також як позитивні, так і негативні зміни в охороні авторського права в країнах, де з цим є проблеми, в т.ч. і в Україні, яку на теперішній час включено в Priority Watch List.
Як позитив зазначені деякі зміни у боротьбі з інтернет-піратством в Україні. Так, розпочато створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності; здійснюється реформа колективного управління майновими авторським і суміжними правами – законопроект № 7466 прийнятий ВР України 01.03.2018г. в першому читанні. Окремо IIPA зазначає про криміналізацію камкординга, а також протидію інтернет-піратству в Законі України «Про державну підтримку кінематографії», яким введена хоч і недосконала, але процедура повідомлень про порушення авторського права в мережі інтернет (takedown notice).
Разом з тим зазначено, що Україна поки залишається зручною країною для діяльності інтернет-піратів, яка експортує інтернет-піратство – за останні декілька років окремі інтернет-пірати перенесли свої сервери та діяльність в Україну; по кількості peer-з’єднань для незаконного файл-шарингу відеоігр наша держава займає третє місце у світі.

Що потрібно зробити?
– потребує удосконалення процедура «takedown notice», що внесена Законом України «Про державну підтримку кінематографії», а саме: відміна вимоги про надання правовласником доказів наявності у нього прав, замість цього – надавати твердження про наявність таких прав; відміна вимоги надавати заяву тільки через адвоката з цифровим підписом; удосконалення обов’язків власника сайту і хостинг-провайдера.
– потрібне чітке визначення в законі «Про авторське право і суміжні права» поняття «тимчасові копії»; надати ліцензіатам зарубіжних компаній такі ж можливості для захисту прав, як і вітчизняним суб’єктам прав; прирівняти несплату роялті за використання музики і відрахувань за приватне копіювання до порушень авторського та/або суміжних прав (до речі, законопроектом № 7466 щодо ОКУ запропонована така норма); встановити розмір фіксованих збитків або розширених збитків.
Посилання: 
https://mresearcher.com/2018/03/iipa-v-2017-godu-ukraina-ostalas-eksporterom-internet-piratstva.html