«За» і «проти» саморегуляції відношень

На початку 2018 року апеляційних судів одного із округів США своєю постановою по конкретній справі зобов’язав інтернет-провайдерів призупинити обслуговування «системних порушників» на підставі заяви від правовласників. З огляду на основні принципи правової системи, яка існує в США, це рішення зробило більш жорсткішими юридичні вимоги для провайдерів інтернет-послуг у боротьбі з онлайн-порушниками.
Схожий судовий процес відбувся також в США у березні цього року: музичні правовласники звернулися з позовом проти одного з провайдерів інтернет-послуг. До цього Асоціація звукозаписуючий індустрії Америки наголошувала на тому, що цей провайдер не бореться з системними порушниками авторських прав.
Разом з тим, деякі інтернет-провайдери вже відреагували на заклик американського уряду щодо саморегуляції відносин з правовласниками. Так, найбільший в США інтернет-провайдер та власник найбільшою в цій країні кабельної мережі Comcast в кінці 2017 року оприлюднив своюполітику відношення до системних порушників авторського права в інтернеті, основний принцип якої – будь-яке порушення авторського права третіми особами порушує закон. За словами головного менеджера цієї компанії, вона залишає за собою право блокування доступу до будь-якого облікового запису свого клієнта, по якому компанія отримує повторні повідомлення про порушення права інтелектуальної власності від власників контенту.
У березні 2018 року бельгійські правовласники та інтернет-провайдери об’єднали зусилля у боротьбі з піратством и передали правоохоронним органам список із 450 сайтів, які порушують права інтелектуальної власності.
Група інтернет-провайдерів і кінокомпаній Канади звернулася до місцевого регулятора телекомунікацій CRTC з проханням створити локальну програму блокування піратських сайтів. Така програма буде першою для Північної Америки.
В Японії відсутні правові підстави для блокування доступу до контенту, а конституція цієї країни забороняє цензуру. Але у квітні-травні 2018 року уряд планує звернутися до інтернет-провайдерів з вимогою щодо блокування піратського контенту.
Представники відомих українських інтерент-провайдерів «Тріолан» та «Хатанет» також висловили свої думки з приводу самостійної регуляції взаємовідносин між провайдерами та правовласниками, проте дещо специфічно, із застереженнями.

Так, представник «Хатанет» вважає, що блокування провайдерами доступу до піратських ресурсів «…має право на життя…». Але, за цим «…має підтягнутися законодавство, коли учасники ринку формують правила, а не чиновники».

Керівництво інтернет-провайдера «Тріолан» пропонує ще один орган – «…орган саморегуляції, який буде перевіряти та підтверджувати, чи дійсно це пірат, чи дійсно він щось порушив, тоді його будемо блокувати».

Нажаль, такі підходи до серйозної проблеми можна віднести як до «спостережень з боку», але ніяк не до відповіді на неодноразові ініціативи з боку правовласників щодо спільних зусиль у боротьбі з піратськими ресурсами.

За посиланням: http://mediasat.info/2018/04/16/pravoobladateli-i-provajdery-suditsya/