19 вересня цього року в рамках міжнародного медіафоруму Kyiv Media Week проходила друга конференція «Боротьба з піратством в Україні. Що зроблено – що робити». Своїми успіхами та невдачами поділилися ініціатива «Чисте небо», «Українська антипіратська асоціація», Кіберполіція, медіагрупи StarLightMedia, «1+1 медіа», кінокомпанія Star Media та інші правовласники. Сьогодні – 3. Kyїv Media Week – медіагрупи.

Медіагрупи борються з такими порушеннями своїх прав, як піратські онлайн-кінотеатри і VOD-сервіси, піратська онлайн-трансляція телеканалів (стрімінг), ретрансляція телеканалів у кабельних мережах без угод з правовласниками, програмне забезпечення з нелегальним доступом до контенту, піратські додатки на Google Play та App Store, обладнання для smart-TV з нелегальним доступом до контенту, незаконне декодування супутникового сигналу (кардшерінг), хибна звітність провайдерів про кількість абонентів (андерепортинг), фінансування піратства (оплата піратських послуг). В їхньому арсеналі є ініціювання кримінальних проваджень за двома статтями Кримінального кодексу України, спрямованими на захист інтелектуальної власності: 176 (порушення авторського права і суміжних прав) і 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку); звернення з позовами до суду (господарського або цивільного); порушення адміністративної справи за статтею 51-2 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення прав на об’єкт права інтелектуальної власності); блокування нелегального контенту в інтернеті (процедура, передбачена статтею 52-1 закону «Про авторське право і суміжні права») і т.і. Як наголосив представник StarLightMedia, вже існують алгоритми захисту прав інтелектуальної власності і напрацьовані шаблони заяв, шаблони фіксації правопорушень, контакти експертів. Тепер основне завдання – за кожним типом кейсів довести справу до кінця (тобто до кримінальної відповідальності крадія). Медіагрупи готові ділитися своїм досвідом і результатами з іншими правовласниками. Якщо зросте кількість правовласників, які подаватимуть заяви щодо нелегального контенту – потяг зрушить з місця.

Посилання: https://detector.media/rinok/article/141305/2018-09-27-piratam-potriben-virok-chi-e-v-pravovlasnikiv-i-kiberpolitsii-privodi-dlya-optimizmu-v-antipiratskii-borotbi/