Міжнародний альянс інтелектуальної власності включив Україну в Priority Watch List 2017 – список “піратських” країн. Цьогоріч крім України включили також Китай, Чилі, Індію, Мексику, Росію, Тайвань та В’єтнам.
Як йдеться у офіційному звіті альянсу, проблеми з інтернет-піратством в Україні завдають серйозного економічного збитку США.
Однією з причин вважається відсутність прогресу України у вирішенні проблем, зазначених ще у «звіті 301» за 2013р. В якості позитивного кроку визнається формування Департаменту кіберполіції в складі Національної поліції, який був створений для боротьби з інтернет-злочиністю, в тому числі порушеннями прав інтелектуальної власності.
Але проблеми залишаються, зокрема це корупція та невміле керівництво, в тому числі в галузі захисту і забезпечення дотримання прав інтелектуальної власності.
Крім того, визнано, що мало що змінилося у діяльності організацій колективного управління, не дивлячись на те, що діяльність двох ОКУ призупинено, але приблизно 15 інших продовжують працювати, збираючи ліцензійні платежі і не сплачуючи правовласникам.
Міжнародний альянс інтелектуальної власності (МАІВ) – коаліція приватного сектору, заснована в 1984 для представлення авторсько-правових галузей виробництва США і у двосторонніх та багатосторонніх зусиллях для поліпшення міжнародного захисту матеріалів, захищених авторським правом.
До альянсу входить сім торгових асоціацій, кожна з яких представляє значний сегмент авторсько-правової спільноти США.

Посилання: https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/2187360-ukraina-vkotre-potrapila-do-spisku-najbils-piratskih-krain-svitu.html