Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) повідомило про рішення Офісу торгового представника США призупинити з 26 квітня поточного року для частини української продукції дію Генеральної системи преференцій (ГСП), яка давала можливість безмитного ввезення ріду українських товарів. Таке рішення було прийнято після того, як влада України протягом 4 місяців так і не навела порядок у законодавстві про захист прав інтелектуальної власності.
Щоб уникнути застосування мит з боку США Верховна Рада України повинна була прийняти ряд законів. Зокрема, потрібно було прийняти законопроект про географічні зазначення – № 6023, законопроект про торгові марки і промислові зразки – № 5699, законопроект про напівпровідники – № 5694. Також, необхідно було прийняти проект закону № 7466 «Про організації колективного управління». Він був внесений на розгляд у ВР України наприкінці 2017 року, і прийнятий у першому читанні у березні 2018 року.
МЕРТ підкреслює, що знаходяться «в постійному діалозі з урядом США і працюють над вирішенням проблеми». Зняття обмежень в рамках ГСП «в значній мірі залежить від прийняття Верховною Радою України проекту закону № 7466, відомого як законопроект «Про організації колективного управління».
Мита введені практично безстроково, тобто, вони будуть діяти до тих пір, поки Україна не наведе порядок у своїй законодавчій базі щодо захисту прав інтелектуальної власності.

Посилання: https://ukranews.com/publication/2440-ssha-nakazaly-ukraynu-za-slabuyu-zashhytu-yntellektualnoy-sobstvennosty