Американська асоціація звукозаписуючих компаній (Recording Industry Association of America, RIAA) разом з іншими 14 правовласниками, які виступають її партнерами, готує пропозиції до законодавчого органу США щодо перегляду «застарілої» процедури видалення неліцензійного контенту з веб-сайтів, які розмістили такий контент.
На їхню думку, закон про захист авторських прав у цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act, DMCA), прийнятий 19 років тому, зараз не працює. Тому, закони і правила, які регулюють взаємовідносини правовласників і «піратів», потрібно переглянути. Що стосується видалення контенту за запитом, то занадто багато ця процедура забирає зусиль і часу. На думку Асоціації, простіше блокувати доступ до неліцензійного контенту на рівні провайдера.
Крім того, правовласники пропонують встановити чіткий термін, протягом якого власник сайту, де розміщений незаконний контент, повинен цю інформацію видалити. По закінченню цього терміну повинен відреагувати вже провайдер. Ще один варіант – введення правила, згідно з яким провайдери повинні автоматично вводити блокування певного контенту після подачі запиту з боку правовласників. Робитися все це буде за допомогою спеціальної системи блокування інформації (окремих сторінок сайтів, самих сайтів і т.п.).
Вимоги правовласників також пов’язані з тим, що «піратський» контент з’являється в мережі дійсно швидко. Наприклад, зараз в мережі доступні піратські копії фільмів, які отримали «Оскар» на цьому тижні, і в хорошій якості. Протягом останніх десяти років «крадіжка» таких копій стала традицією.
Посилання: https://geektimes.ru/post/286360/