Цікаве дослідження провели вчені з університету Карнеги-Меллон та Католицького університету Португалії. Мета дослідження – з’ясувати, чи зміняться звички у споживачів піратського контенту, якщо їм буде доступна легальна альтернатива. Одна з телекомунікаційних компаній, до якої вони звернулися, допомогла знайти декілька тисяч клієнтів, що використовують BitTorrent.
Половині клієнтів запропонували пакет 45-денної безоплатної підписки на преміум-телебачення та популярні фільми за запитом. З’ясувалося, що ті, хто отримав безоплатний доступ до легального контенту, стали на 4,6% більше дивитися телевізор і на 4,2% менше здійснювати загрузок через інтернет, проте в цілому їхні звички щодо використання торрентів не змінилися.
Вчені вважають, що частково проблему інтернет-піратства створюють самі виробники контенту, які намагаються обмежити його розповсюдження на легальних сервісах, надаючи ліцензії визначеним ними самими компаніям або взагалі не продаючи їх. Також було з’ясовано, що максимальну суму, яку готові сплатити користувачі нелегального контенту за доступ, наприклад, до бібліотеки розміром з Netflix — 3,25 доларів США в місяць (близько 100 грн.). Таким чином, Netflix не може скласти серйозної конкуренції піратському контенту, тому що для цього необхідно було б одночасно розширити репертуар та серйозно зменшити вартість контенту.
Хоча представники голлівудських кінокомпаній і стверджують, що люди можуть отримати легально майже все те, що вони хочуть, проте дослідження показує, що це не так просто. Більшість людей не збираються платити за окремі підписки: вони вважають, що краще зробити більше контенту доступним на тих сервісах, що вже існують, замість збільшення їхньої кількості.
Посилання:

– https://tjournal.ru/63040-issledovanie-netflix-dolzhen-snizit-ceny-vdvoe-chtoby-sorevnovatsya-s-piratstvom?from=yandex