Влітку 2017 року Українська Антипіратська Асоціація (УАПА) та ініціатива «Чисте небо» запустили онлайн-сервіс – антипіратський ресурс blacklists.org.ua для рекламодавців. Цей сайт інформує про ресурси, що порушують права інтелектуальної власності, на ньому розміщуються переліки піратських сайтів, переліки рекламодавців, які рекламуються на таких ресурсах, та інша корисна інформація. Ініціатори наголошують, що завдяки цьому сервісу рекламодавці матимуть змогу щомісяця отримувати на електронну пошту актуальну інформацію щодо ресурсів, які є порушниками прав інтелектуальної власності, та убезпечити свою компанію від репутаційних, фінансовихта інших ризиків.
Моніторинг розміщення реклами на піратських ресурсах, який робить УАПА, – це принтскріни сторінок сайтів-порушників з розміщеною на них рекламою різних брендів з фіксацією часу. Інформація оновлюється раз на місяць.
Наразі на сайті blacklists.org.ua при складанні списку піратських ресурсів враховано претензії УАПА та двох медіагруп – «1+1 медіа» і StarLightMedia, хоча учасниками ініціативи «Чисте небо» виступають чотири найбільші медіагрупи: «1+1 медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group. Організатори сервісу планують розширювати перелік правовласників, які беруть участь у складанні списку.
На думку ініціаторів, сервіс для рекламодавців є великим крок на шляху до цивілізованої взаємодії гравців ринку різного спрямування бізнесу. «Правовласники готові надавати інформацію щодо ресурсів, які порушують їх права інтелектуальної власності. Рекламодавцям, в свою чергу, варто звертати увагу на таку інформацію з перших вуст і стояти на сторожі своїх брендів і репутації», – зазначила представниця «Чистого неба» Катерина Федорова.
Голова УАПА Володимир Ілінг висловив сподівання, що ініціатива буде підтримана в суспільстві, до неї приєднаються інші правовласники і сервіс стане корисним та дієвим інструментом у роботі рекламного бізнесу.
Нагадуємо, що ініціатива «Чисте небо» була створена у 2013 році з метою розвитку в українському сегменті інтернету легального аудіовізуального продукту та боротьби з піратськими сайтами. Її засновниками стали чотири найбільші медіа групи України: «1+1 медіа», StarLightMedia, «Медіа Група Україна» та Inter Media Group.

Посилання: http://detector.media/rinok/article/127733/2017-07-07-startuvav-anonsovanii-dlya-reklamodavtsiv-onlain-servis-zi-spiskom-piratskikh-resursiv/