За повідомленням прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на першому засіданні Ради з питань інтелектуальної власності 14 червня поточного року обговорювалося питання повернення до створення інституту Державні інспекторів з питань інтелектуальної власності. Питання буде відпрацьовуватися міністерством до 20 серпня цього року. Фінансування роботи інспекторів планується за рахунок штрафів за порушення авторських прав.
Держінспектори будуть проводити планові та позапланові перевірки для виявлення порушень у сфері інтелектуальної власності, оформляти адмінпротоколи про відповідні порушення і направляти їх до суду для притягнення порушників до адміністративної відповідальності. У разі виявлення ознак кримінальних правопорушень держінспектор буде направляти відповідні матеріали правоохоронним органам. Після розформування Державної служби інтелектуальної власності також в Україні був ліквідований інститут інспекторів, що змусило суб’єктів права інтелектуальної власності у разі порушень звертатися до суду. Необхідно зазначити, що повернення до питання відновлення інституту Державних інспекторів з питань інтелектуальної власності обумовлено не тільки вимогами “Спеціальної доповіді 301” Офісу торгового представника США, а і положеннями Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Посилання: https://ubr.ua/ukraine-and-world/society/v-ukraine-pojavjatsja-inspektory-po-voprosam-intellektualnoj-sobstvennosti-3871673