Плеєр під назвою «Moonwalk» використовували близько 80% піратських сайтів російськомовного інтернету, у тому числі й ті, які працювали в Україні: baskino, kinogo, gid-online. Спецоперацію в Нідерландах провели спільно BREIN (Голландський фонд захисту авторських прав), американські ACE (Альянс креативності та розваг) і MPAA (Американська асоціація кінокомпаній). Вони домоглися відключення серверів, арешту і конфіскації майна, а також розкриття даних щодо юридичних осіб, пов’язаних з Moonwalk. За даними BREIN, бібліотека цього – одного з найбільших піратських плеєрів – складалася з 26 тис. фільмів 10 тис. серіалів. А за останні місяці база поповнилася ще 2,5 тис. відео. Moonwalk, за даними компанії з кібербезпеки Group-IB, працює ще з 2013 року. Однак широку популярність сервіс отримав лише на початку 2019 року після публікації Group-IB звіту про монополістів піратського відео. Заробляв сервіс переважно на рекламі нелегальних онлайн-казино.
Представник МРАА підкреслив, що міжнародне співробітництво має виключне значення для вирішення сучасних проблем піратства. Ефективна боротьба з піратством вимагає тісних партнерських відношень на глобальному та місцевому рівнях.

Посилання: https://thepage.com.ua/ua/exclusive/v-ukrayini-vidklyuchili-piratski-kinoteatri-niderlandi-vbili-najbilshij-onlajn-pleyer