Згідно з федеральним законом США запис фільмів в кінотеатрі (камкординг) вважається тяжким кримінальним злочином, за який передбачений штраф у розмірі $ 250 тис. або позбавлення волі терміном до трьох років, а у випадку повторного правопорушення — до шести років. Крім того, в 41 штаті діють свої закони стосовно боротьби з камкордингом. Так, лідеру піратського інтернет-угруповання IMAGiNE суд виніс вирок – 5 років позбавлення волі та штраф у сумі $ 15 тис. Ще чотири члена цієї групи отримали тюремні терміни від 23 до 40 місяців.
В Канаді також діє спеціальний закон, за яким за камкординг визначене покарання у вигляді позбавлення волі терміном до п’яти років. Першим, хто отримав таке покарання за незаконне відтворення фільму в кінотеатрі, став один з членів піратської групи «maVen» – суд присудив йому 2,5 місяця позбавлення волі.
В європейських країнах також прийняті спеціальні закони щодо камкордингу. В Німеччині покарання за такий вид злочину складає до трьох років позбавлення волі. В Італії максимальний тюремний термін складає три місяці, в Чехії — п’ять років. В інших країнах Європи камкординг підпадає під закон про захист авторських прав. У Великій БританіїФінляндії та Швейцарії кримінальна відповідальність наступає тільки в тому випадку, коли буде доведений факт наміру тиражування та розповсюдження такої копії фільму.
В Гонконзі та Японії спеціальними законами камкординг також вважається кримінальним злочином. Так, в Гонконзі покарання призначається у вигляді штрафу на суму $ 6,4 тис. або трьох місяців позбавлення волі, в Японії — штраф до $95 тис. або позбавлення волі до десяти років.
В Австралії накладається штраф у розмірі до  $57 тис., термін позбавлення волі — п’ять років.
В Україні в 2017 році були внесені зміни в чинне законодавство, відповідно до якого чітко був визначений статус камкординга як кримінального злочину, відповідальність за який передбачена статтею 176 КК України, згідно з якою може бути накладений максимальний штраф у сумі 51 тисяча грн. (три тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян) або позбавлення волі до 6 років.